דף הבית » מדריכים » איך להרוויח כסף מהבית באינטרנט מבינה מלאכותית עם Chat GPT

איך להרוויח כסף מהבית באינטרנט מבינה מלאכותית עם Chat GPT

איך להרוויח כסף מהבית באינטרנט עם בינה מלאכותית

כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, הבינה המלאכותית תפסה תאוצה משמעותית בחלוף השנים האחרונות, בדגש על תוכנות ספציפיות כמו הצ’אט בוט המפורסם – ChatGPT. זאת בעוד כי במהלך השנה האחרונה המהלך של חברת OpenAI הצליח לעורר באזז ברחבי העולם כולו, מה שהוביל לחילוקי דעות בקרב האוכלוסיות השונות.

באותה הנשימה, חשוב לזכור כי בין אם מדובר על טרנד ובין אם מדובר על פיתוח המאה, עדיין האופן בו ניתן להרוויח מהבינה מלאכותית רחוק מלהיות מובן, על אחת כמה וכמה שמדובר על אנשים פרטיים. למעשה, בזמן שהתאגידים והחברות הגדולות במשק העולמי בוחרות להשקיע מיליארדים סביב טכנולוגיית הבינה המלאכותית, לא באמת מוצגת בפנינו תמונה וודאית שמראה כיצד אותן החברות ירוויחו מההשקעה בעתיד.

על כן, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי מדובר על חברות ענק ולכן, אי אפשר שלא לתהות לגבי מה שהם יודעים, והציבור הרחב לא. שואלים את עצמכם כיצד ניתן להרוויח כסף באמצעות בינה מלאכותית? כל הפרטים במאמר.

אז איך מתחילים להרוויח כסף באמצעות בינה מלאכותית?

למען הסר ספק, החלטנו להתחיל בשאלה קצרה עבור הצ’אט בוט המפורסם ששיגע את העולם במהלך השנה האחרונה, במטרה להבין כיצד ניתן להתחיל ולהרוויח כסף באמצעות הבינה המלאכותית, אך ניכר כי Chat GPT בכבודו ובעצמו עדיין לא יודע להצביע על אסטרטגיה עסקית כזו או אחרת – אבל זה לא אומר כלום.

חברות הענק לצד משקיעים גדולים רבים עדיין בוחרים להשקיע בטכנולוגיית הבינה המלאכותית, לאור הסיבה הפשוטה כי הם מאמינים שמדובר על המצאה מהפכנית שתהפוך לגדולה במיוחד יחד עם חלוף השנים. למעשה, במידה ונסתכל כמה שנים אחורית, נוכל להבחין בעובדה כי גם כאשר האייפון הראשון הושק לעולם, לא רבים היו האנשים שמיהרו להשקיע, אך בעידן המודרני של היום, אין אחד שלא היה חוזר אחורה.

מה המסקנה אתם שואלים? למרות העובדה שעדיין אין תחזית ברורה בנוגע לעתיד הטכנולוגיה, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי מדובר על תעשייה שיהיה אפשר לעשות ממנה כסף והרבה!

בראש ובראשונה, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי השילוב בין טכנולוגיית הבינה המלאכותית לבין עולם הפיננסים מתחיל לעצב בצורה כמעט חדשה לחלוטין את שגרת ההתנהלות הכלכלית של כולנו. במילים אחרות – ניהול כלכלי נכון ומדויק של הכסף שלכם, הוא בהישג ידכם ובאחריותכם בלבד. כבר מהיום תוכלו להיעזר בטכנולוגיית הבינה המלאכותית לשורה רחבה של פעולות פיננסיות שלא רק יניבו לכם תשואות כספיות, אלא גם יבטיחו שחלק לא קטן מהכסף שלכם נשאר אצלכם, ולא יוצא החוצה.

20 השיטות להרוויח כסף מבינה מלאכותית (מהקשה לקל)

1 – בניית אתרים ואפליקציות לנייד

באמצעות פרי היצירה של הבינה המלאכותית ניתן להסתייע הן בפיתוח של אתרים והן בפיתוח אפליקציות הפונות לשורה רחבה של קהלי יעד שונים. על כן, ניתן לומר באופן חד משמעי כי מדובר על אחד מהתחומים המבוקשים ביותר כיום שכן, באמצעות השתלבות בשוק לצד שימוש נכון בטכנולוגיות הבינה המלאכותית, תוכלו להיות בטוחים כי השלב בו אתם מתחילים להרוויח קרוב מתמיד. על כן, בעקבות התחרות הקשה בענף, עליכם לזכור כי מציאת הלקוחות הרלוונטיים שמוכנים לשלם על שירותים שכאלה יהיה עקרון מפתח בדרך להצלחה שלכם בענף.

2. ייעוץ בעולם הבינה המלאכותית

כפי שציינו קודם לכן, טכנולוגיית הבינה המלאכותית החלה לתפוס תאוצה משמעותית יחד עם חלוף השנים האחרונות שכן, בעוד כי יותר ויותר עסקים נחשפים אל היתרונות של הטכנולוגיה, הרי שהביקוש לאנשי מקצוע ויועצים בתחום רק הולך וגובר. למעשה, עליכם לזכור כי למרבית האנשים, לרבות כאשר מדובר על בעלי עסקים וארגונים גדולים, אין את הזמן לשבת וללמוד מאפס כיצד פועלת הטכנולוגיה ולהתחיל ללמוד את הכלים השונים הקיימים בשוק. אי לכך, ייעוץ בנושאי בינה מלאכותית הוא נושא לוהט וכבר היום, ניתן לפגוש במגוון רחב של מרצים שהיומנים שלהם מלאים. יחד עם זאת, עומדת בפניכם האפשרות להציע את שירותיי הייעוץ שלכם גם בפלטפורמות פרילנס שונות, מה שיאפשר לכם להרחיב את ההכנסה שלכם אף יותר. 

3. למכור תמונות במאגרי תמונות

אחת ההכנסות “הצדדיות” שהפכו לפופולריות בעקבות העלייה של הבינה המלאכותית בעידן המודרני באה לידי ביטוי במכירת תמונות במאגרי התמונות השונים ברחבי הרשת. למעשה, מדובר על פלטפורמות שיעניקו לכם את האפשרות להציע את התמונות שלכם למכירה. מאיפה תשיגו תמונות אתם שואלים? ובכן, אנחנו בטוחים שאתם עדים לאפשרויות השונות העומדות לרשותכן, אך הרשו לנו להציג אפשרות אחת נוספת – בינה מלאכותית. למעשה, כל אשר תצטרכו לעשות יהיה להזין טקסט מפורט בתוכנה כמו “מידג’רני”, שתאפשר לכם להפוך כל דמיון ליצירת אומנות שאנשים יהיו מוכנים לשלם עליה כסף. 

4. ניהול רשתות חברתיות

תחום נוסף שמצטרף אל רשימת הדרושים הלוהטת של העידן המודרני יהיה ניהול רשתות חברתיות שכן, את כמות העסקים שמחפשים אנשי מקצוע שינהלו את הנוכחות שלהם ברשתות החברתיות ממש לא ניתן לספור על יד אחת. למעשה, באמצעות כלים שונים המבוססים בינה מלאכותית תוכלו ליצור פוסטים יצירתיים, לפלח קהלי יעד, לאתר נושאים חמים ורלוונטים ולמעשה, תוכלו לעשות את כל מה שנדרש על מנת לנהל עסקים ברשתות החברתיות.

5. מעקב הוצאות

מיותר לציין כי בעת בה אנו מדברים על מעקב מדויק אחר הוצאות, הרי שמדובר על פרמטר חיוני עבור כל אסטרטגיה אישית לניהול כספים. זאת בעוד כי כיום ניתן לפגוש במגוון רחב של אפליקציות המבוססות טכנולוגיית בינה מלאכותית שחוללו מהפכה בעולם זה. למעשה, הטכנולוגיה מאפשרת סיווג הוצאות על פי קטגוריות, מתן עדכונים בזמן אמת, זיהוי תשלומים חוזרים בצורה אוטומטית, ועוד שורה רחבה של יתרונות כלכליים, תחת קורת גג אחת. מיותר לציין כי היתרון הבולט ביותר של אותם יישומים אינו תלוי בקלות ונוחות השימוש בלבד, אלא הדיוק והסיוע במעקב אחר ההוצאות.

6. כלי תקצוב אישיים

חוץ מלעקוב אחר ההוצאות שלכם בצורה אחראית, בינה מלאכותית מאפשרת גם ליצור ולתחזק כלי תקצוב בצורה נוחה ואופטימלית. למעשה, אותם כלים מספקים תקציבים אישיים בהתאם לצרכים המדויקים שלכם וכמובן, בהתאם לדפוסי ההכנסה וההוצאות שלכם, כך שתוכלו להתנהל בצורה הפיננסית המדויקת ביותר עבורכם. מיותר לציין כי ניהול מדויק שכזה הוא זה שיאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף ובכך למעשה, להגדיל את ההון שלכם אפילו יותר.

7. חיסכון בכספים

כיום ניתן אף לפגוש במגוון אתרים המבוססים בינה מלאכותית שמציעים לא מעט המלצות בהתאם לצרכים האישיים של הגולשים, מה שיכול לעלות לכם הרבה כסף. זאת בעוד כי צ’אטבוטים כאלו ואחרים מנהלים משא ומתן עם ספקי השירות בשמו של הצרכן במטרה להוזיל את העלויות, לבטל מינויים שאינם בשימוש ואפילו – לאתר את העסקאות הטובות ביותר לצרכים האישיים שלכם. יחד עם זאת, ניתן להיעזר במגוון תוספים שינתחו את דפוסי ההתנהגות שלכם במטרה ללמוד כיצד לייעל את הניהול הפיננסי שלכם, ומספקים טיפים לחיסכון יעיל ואפקטיבי יותר.

8. השקעה מבוססת בינה מלאכותית

אם נחזור לתאגידים והחברות הגדולות שנוטות להזרים יותר ויותר כספים אל טכנולוגיית הבינה המלאכותית, נתון נוסף שלא ניתן להתעלם ממנו יהיה העובדה כי כמות בלתי מבוטלת של אותן חברות מבצעת שימוש באלגוריתמים של בינה מלאכותית במטרה לנתח שווקים ולהשקיע. למעשה, מדובר על פלטפורמות ייעודיות המבוססות על בינה מלאכותית, פלטפורמות שכל תפקידן הוא ליצור ולנהל תיקי השקעה ספציפיים המבוססים על אלגוריתם אוטומטי.

9. ניהול תיקי השקעות

מעבר לניתוח שווקים ומתן המלצות השקעה, הבינה המלאכותית אף מספקת שירותי ניהול תיקי השקעות שכן, מדובר על שירות שבא לידי ביטוי בניתוח נתונים משורה רחבה של תחומי השקעה רלוונטיים בבת אחת, תוך מתן נקודת מבט הוליסטית על הביצועים של תיק המסחר שלכם. זאת בעוד כי הבינה המלאכותית לא רק תדגיש את הרווחים וההפסדים שלכם, אלא שהיא גם תציע מספר דרכים לייעל את ביצועי התיק, כך שתוכלו לקבל החלטות נבונות יותר מבלי להחמיץ הזדמנויות בשוק, וליהנות מתשואה גבוהה יותר יחד עם חלוף השנים.

10. ניתוח מניות

מיותר לציין כי לחזות את הכיוון של שוק ההון הוא משימה קשה במיוחד, אך בעת בה אנו מדברים על פלטפורמות פיננסיות אשר מבוססות על טכנולוגיית הבינה המלאכותית,  הרי שאותם פלטפורמות מחזיקות ביכולת ניתוח פנומנלית המעניקה להם את האפשרות לנתח כמויות אדירות של נתונים, ליישם אלגוריתמים שונים של הטכנולוגיה ובכך, לדייק את תחזית מגמות השוק. במילים אחרות, מדובר על כלים שיאפשרו לכם להפחית סיכונים בצורה משמעותית תוך כדי מתן דגש על תהליך קבלת החלטות מדויק יותר.

11. ניהול חשבונות

בפן העסקי רווי התחרות בעידן של היום, אפשר לומר ללא כל עוררין כי ניהול פיננסי מדויק הוא כלי חיוני להבטחת קיימות לטווח הרחוק. על כן, השילוב של בינה מלאכותית בתעשיית הנהלת החשבונות ניכר בתור מהלך אדיר ששינה בצורה נרחבת את הצורה בה עסקים מתנהלים כלכלית. זאת בעוד כי התכונה העיקרית של הבינה המלאכותית בתעשייה תבוא לידי ביטוי ביכולת להפוך משימות חוזרות ונשנות לאוטומטיות לחלוטין, בין אם מדובר על משימות בנאליות כמו הזנת נתונים, חישוב אחוזים, הפקת מסמכים וכיוצא בכך. כל למעשה, ניתן ליהנות משורת יתרונות רחבה כמו חיסכון בזמן, חיסכון בכסף, הקטנת הסיכויים לטעויות אנוש ועוד.

12. ניתוח ואפיון עסקי

כיום, בינה מלאכותית אף יכולה להניח את ניתוח הביצועים בעסק שלכם לשיאים שעדיין לא ראיתם שכן, באמצעות תוכנות ייעודיות, ניתנת לכם האפשרות לקבל תמונה מלאה של הביצועים העסקיים שלכם וכך למעשה, לשפר משמעותית את התהליך העסקי. הבינה המלאכותית תסייע לכם במשיכת נתונים רלוונטים, ניתוח של אותם הנתונים ולא פחות חשוב, מתן מסקנות בעקבות הניתוח, שבכל מצב אחר גיבושן היה לוקח שעות במידה והיה מתבצע בצורה ידנית.

13. תכנון פיננסי בעסק

כפי שאתם בוודאי יודעים, תכנון פיננסי מהווה את אחד מעקרונות המפתח להצלחה של כל עסק וכאן למעשה, נכנסת לתמונה הבינה המלאכותית. למעשה, באמצעות חיזוי פיננסי מדויק לצד שקלול נתונים מן העבר תוך התייחסות אל המגמות הרלוונטיות בשוק, תוכל הבינה המלאכותית להקפיץ את התכנון הפיננסי במסגרת העסק שלכם. כמו כן, חשוב לציין כי האלגוריתמים המתקדמים של למידת התוכנה יכולים לדמות מגוון רחב של תרחישים פוטנציאליים ואת ההשלכות הפיננסיות שלהם. זאת בעוד כי מגוון כלים פיננסיים יאפשרו לכם דיוק שלא ראיתם מעולם, ויעזרו לכם לתכנן את העתיד בצורה מדויקת.

14. השוואת מחירים

מגוון רחב של אתרים ופלטפורמות שונות המבוססות על בינה מלאכותית אחראיות על השוואת השוואת מחירים בענפי המשק השונים, פלטפורמות שהוכיחו את עצמן פעם אחר פעם כמועילות עבור הארנק של הצרכן. זאת בעוד כי כיום, תוכלו לפגוש במגוון אתרים שממנפים את הטכנולוגיה במטרה לסרוק כמות נתונים גדולה במיוחד, על מנת לאסוף את נתוני התמחור האידיאליים עבורכם. על כן, מיותר לציין כיצד היכולות של אותן פלטפורמות יכולות לחסוך לכם לא מעט כסף, ולהבטיח כי תקבלו את המחירים הטובים ביותר בשוק.

15. ניתוח נתונים

יתרון בולט נוסף של טכנולוגיית הבינה המלאכותית בעולם ניהול הכספים יבוא לידי ביטוי ביכולת לנתח נתונים בהתאמה אישית, ולהמליץ על מוצרים המבוססים בהתאם לצרכים שלכם. באמצעות ניתוח מגמת רכישות והתנהגויות שונות, אותן מערכות ילמדו כיצד לחזות ולהציג לכם את המבצעים המתאימים לכם ביותר. על כן, מלבד לשיפור הניכר במסגרת חווית הקנייה, חשוב לזכור כי מדובר על חיסכון משמעותי על הכספים עליהם עמלתם רבות.

16. רכישות חכמות

הכירו את עוזרת הקניות האישית שלכם. באמצעות אפליקציות, תוכנות ואתרים שונים, תוכלו לסרוק את כל הנתונים ברחבי האינטרנט במטרה לאתר את המבצעים האטרקטיביים ביותר בזמן אמת על המוצרים הייעודיים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר על טכנולוגיות שדואגות להתריע כאשר חל שינוי במחירים על אחד מן הפריטים הייעודיים שסימנתם, מה שמוריד ממכם את הצורך לעקוב אחר השוק במטרה לאתר את העסקה האידיאלית.

17. קופירייטינג וכתיבת תוכן

יצירת תכנים בעזרת בינה מלאכותית אומרת למעשה כי המערכת תכתוב עבורכם את כל התוכן. זאת בעוד כי המערכות המתקדמות של היום יוכלו לכתוב עבורכם תיאורים למוצרים, רעיונות לפוסטים לרשתות החברתיות, לכותרות, פסקאות יצירתיות, מאמרי קידום וכיוצא בכך. על כן, חשוב לציין כי מדובר על תחום מבוקש במיוחד שכן, בעת בה תצליחו לשלוט בכל המיומנויות הנדרשות ותתחילו להכיר את הכלים השונים שישרתו אתכם בצורה הולמת, תוכלו למצוא את עצמכם מהר מאוד בחזית הדרושים בקרב חברות הקידום השונות. דרך נוספת שבאמצעותה תוכלו להרוויח כסף בשיטה זו תבוא לידי ביטוי בקידום התכנים האישיים שלכם כמובן.

18. ערוץ יוטיוב “חסר פנים”

טרנד נוסף שעלה לצידה של עליית הבינה המלאכותית הוא פיתוח ערוץ יוטיוב שלם המתבסס על תוכנות שונות הפועלות על טכנולוגיית AI. למעשה, כל מה שתצטרכו לעשות יהיה לאתר נישה רלוונטית וטרנדית שמעניינת את הצופים, ולהתחיל ליצור תכנים רלוונטים ולהעלות אותם לערוץ שלכם באמצעות הבינה המלאכותית. זאת בעוד כי בין הכלים שיכולים לסייע לכם תוכלו לפגוש בתוכנות שיכתבו עבורכם את התסריט, יתמללו עבורכם אותו, יכינו כתוביות בהתאם, יתזמנו את מועד העלאת הסרטון ועוד מגוון רחב של כלים שיסייעו הן לערוץ והן להכנסות שלכם לגדול.

19. פתיחת חנות איקומרס

ChatGPT לצד כלים רבים נוספים יכולים למלא שורה של תפקידים חשובים ביצירה וניהול של חנות איקומרס, החל מהפקת טקסט לתיאורי המוצר, בין תכנון אסטרטגיות שיווק וכל הדרך אל סיוע במערך תמיכה ושירות לקוחות. למעשה, על ידי הטמעת כלים המבוססים בינה מלאכותית במסגרת פתיחת חנות האיקומרס שלכם, תוכלו לחסוך לא מעט זמן שבמהלכו תזכו להוציא תכנים שיווקיים משכנעים, לשפר את חווית הלקוח ולהגדיל את מחזור המכירות שלכם לאט לאט.

20. שיווק שותפים

במידה ועדיין לא הספקתם להכיר, שיווק שותפים הוא למעשה מודל שיווקי שבמסגרתו יהיה עליכם לקדם מוצרים או לחילופין שירותים של חברות שונות, במטרה להרוויח עמלה עבור כל מכירה שנוצרה. על כן, באמצעות מינוף הכלים המודרניים מבוססי טכנולוגיית הבינה המלאכותית, תוכלו ליצור תוכן משכנע למותאם לקידום אתרים, מה שיסייע לכם בהמרת תנועה והמרות, וכל מה שנותר לכם לעשות מכאן והלאה הוא לדאוג להגדיל את זרם ההכנסה הפאסיבי יחד עם חלוף הזמן.